• دتکتور دودی آدرس پذیر

  در دتکتورهای اعلام حریق آدرس پذیر این حسگرها نقش اندازه گیری میزان غلظت موجود در هوا را برعهده دارد. همچنین با توجه به خواص ذکر شده از این سیستمها، این دتکتور قادر است تا میزان دقیق غلظت دود را علاوه بر گزارش حریق یا خطا به پانل اعلام حریق منتقل نماید. در ادامه برخی از ویژگی های این آشکار ساز به استحضار می رسد:
  - مجهز به سنسور های IR یا فتو الکتریک
  - قابلیت تنظیم میزان حساسیت دود
  - طول عمر بالا
  - کاهش هشدارهای کاذب

 • دتکتور حرارتی آدرس پذیر

  این نوع دتکتورها نسبت به افزایش دما حساس هستند که در دو نوع ثابت و متغیر می‌باشند. دتکتورهای نوع ثابت دتکتورهایی هستند که برای حرارتی مشخص ثابت می‌باشند و وقتی فعال می شوند که حرارت محیط به آن مقدار برسد و این دمای مشخص موجب تحریک دتکتور می شود. این دتکتورها در مکانهایی استفاده می‌شود که تغییرات ناگهانی درجه حرارت وجود دارد. دتکتورهای حرارتی نوع متغیر دتکتورهایی هستند که برای عملکرد آنها یک بازه حرارتی تعریف می شود . هنگامی که روند افزایش درجه حرارت هوای محدوده دتکتور با روند قابل قبول دستگاه متناسب نباشد ، دستگاه فعال می شود. این نوع دتکتورها اصولا دارای سه مقاومت می باشند، یکی از آنها در ارتباط مستقیم با هوای محیط قرار دارد،
 • شستی های اعلام حریق آدرس پذیر

  سیستم مرکزی، یک سیستم تشخیص آتش‌سوزی است. در این سیستم اعلام‌های حسگرها تجزیه و تحلیل شده و برای اعلام حریق یا در حالت‌های مشکوک، اعلام نیاز به بازبینی انسان تصمیم گیری می‌شود. این سیستم‌ها اغلب یه صفحه کلید برای ورود فرامین توسط انسان و مانیتور برای مشاهده فرامین مجهز هستند .این سیستم‌ها امروزه یه رایانه متصل شده و از طریق نرم‌افزار مخصوص خود، برنامه را دریافت می‌کنند. یکی دیگر از وظایف این سیستم‌ها انتخاب نوع خروجی (آژیر خطر عمومی، آژیر خطر در جاهای خاص، تماس با مرکز آتش‌نشانی و سایر خروجی‌ها) است.

  - قادر به تشخیص حریق واقعی از علائم کاذب بر اساس مقایسه منحنی اطلاعات دریافتی از هر یک از سنسور ها در هر لحظه با توجه به اطلاعات ذخیره شده از انواع حریق

  -دارای صفحه کلید جهت ورود و دریافت اطلاعات

 • آژیر آدرس پذیر

  آژیر اعلام حریق در زمان بروز حریق و پس از فرمان دادن دتکتورها به کنترل پنل فعال می گردند. این دستگاه های هشدار، در لابی ها و محوطه داخلی ساختمان ها نصب می گردند. این آژیرها در دو نوع : ساده و فلشردار طراحی و ساخته می شوند . نوع فلشردار آن با صدا و روشن و خاموش شدن نور برروی آژیر ،حادثه را اعلام می نماید.
 • ماژول

  ماژول تک ورودی SensoIRIS MINP از تجهیزات آدرس پذیر هوشمند کمپانی Teletek electronics می‌باشد. این ماژول تحت پشتیبانی پروتکل TTE (پروتکل اختصاصی کمپانی Teletek) می‌باشد. این ماژول جهت دریافت وضعیت یک تجهیز ورودی و ارسال سیگنال به مرکز اعلام حریق آدرس پذیر می‌باشد. این ماژول تغذیه اش را نیز از خط لوپ گرفته و از طریق پروتکل اختصاصیش قابل کنترل می‌باشد. از این ماژول جهت قرار دادن تجهیزاتی چون دتکتور گاز، دتکتور بیم، فلو سوئیچ و یا پرشر سوئیچ بر روی لوپ سیستم آدرس‌پذیر استفاده می‌گردد.
 • کنترل پنل آدرس پذیر

  این کنترل پنل ها راهکارهای متنوعی برای بهره برداری در هر نوع استفاده ارائه می دهند. از پروژه های کوچک گرفته تا پروژه های بسیار بزرگ نظیر فرودگاهها ، هتل ها و مال ها.

  نوآوری ماژولار این کنترل پنل این امکان را ارائه می دهد که آنها را از تک کابین تا 4 کابین پیکر بندی کنیم. استفاده از سیستم کاملا ماژولار امکان حفاظت بهینه از تجهیزات الکترونیکی آن را فراهم نموده و کمک کرده که در پروژه ها صرفاً از تجهیزاتی که مورد نیاز هستند، استفاده کنیم.

  با استفاده از تکنولوژی hot swap امکان حذف یا اضافه کردن هر یک از ماژولهای سیستم بدون نیاز به خاموش کردن پنل فراهم شده است لذا امکان هر گونه مداخله سریع در عملکرد سیستم بدون ایجاد وقفه کلی در کنترل پنل میسر می باشد. به لطف ساختار هوشمند کنترل پنل که در آن در هر ماژول از CPU مجزا استفاده شده و مجهز بودن CPU اصلی دستگاه به CPU پشتیبان (Redundant) و امکان نصب CPU جایگزین کنار CPU اصلی ، قابلیت اطمینان دستگاه فوق العاده بالا می باشد.

 • 1